Stażyści w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej

Nie mówimy, że będzie łatwo, ale obiecujemy, że będzie warto!

CO ZROBIĆ ABY ZOSTAĆ RATOWNIKIEM OGPR?
 
     Ratownik w Opolskiej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej to tytuł za którym idzie wielogodzinne szkolenie. Trud włożony w samodoskonalenie oraz chęć niesienia pomocy wymaga wielu wyrzeczeń. Nie każdy jest wstanie sprostać tym wyzwaniom. Aby uzyskać taki tytuł wymaga się najpierw wiele od siebie. Po okresie próby, który przechodzi się jako stażysta w OGPR można starać się o tytuł Ratownika OGPR, który nadaje się po zdanym egzaminie oraz odbyciu stażu.  Osoby, które dotrwały i uzyskały taki tytuł mogą być dumne z siebie tak jak i my jesteśmy dumni z nich umieszczając ich na swojej stronie. Ratownik OGPR to osoba, która całym sobą oddaje się w niesienie pomocy innym, pomocy bezinteresownej za którą nie otrzyma żadnego wynagrodzenia prócz zwykłego dziękuje. Jednak tytuł Ratownik OGPR powinno brzmieć dumnie, a każdy kto nim zostaje powinien z dumą się nim tytułować. OGPR to nie firma! OGPR to Fundacja, która bezinteresownie niesie pomoc potrzebującym.
     Aby zostać Członkiem Grupy poszukiwawczo-ratowniczej trzeba najpierw zostać wolontariuszem Fundacji. Grupa poszukiwawcza sama w sobie nie jest Fundacją, tylko działa w ramach Fundacji OGPR. Więc wszyscy podpisują umowę wolontariatu, która jest objęta ubezpieczeniem.  Następnie można podpisać umowę o członkostwie w Grupie poszukiwawczo-ratowniczej. Każdy nowy Członek Grupy musi przejść staż (regulamin Grupy poszukiwaczo-ratowniczej).
     Oprócz wyjazdów na akcje poszukiwaczo-ratownicze Członkowie Grupy prowadzą szeroko rozumianą profilaktykę zaginięć. Jako wolontariusze i Członkowie Grupy odwiedzamy szkoły i przedszkola, jeździmy na festyny oraz inne podobne imprezy itp. Same psy w Grupie dzielą się na te, które "pracują" w lesie i te które są bardziej pokazowe (posłuszeństwo, sztuczki, dobry socjal). Zarówno pierwsze jak i drugie psiaki sa dla nas równie ważne, ponieważ dla nas ratowanie ludzi to nie tylko poszukiwania, ale również profilaktyka zaginięć, którą prowadzimy z psami w szkołach i przedszkolach.
     Prowadzimy również zbiórki odzieży dla bezdomych i innych potrzebujących ludzi oraz kocy i karm dla zwierząt.
Każdy Członek Grupy musi w stopniu podstawowym opanować nawigacje tak, aby w każdej chwili mógł uczestniczyć w akcji poszukiwaczo-ratowniczej. Nauka kończy się egzaminem.
 
 
Copyright ©2016 OPOLSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 138